Dětský nábytek z hlediska materiálů

Dětský nábytek – speciální, a jeho funkčnost a bezpečnost je vždy stojí na prvním místě. Při tomto rámci bezpečnosti stojí za to pochopit nejen nedostatek nebezpečné prvky, ale také materiál, ze kterého je výrobek vyroben, stejně jako ergonomie – po dlouhou používání nepohodlné nábytku tak může poškodit zdraví. Pokud s dětskými všechny více či méně jasné, pak takové položky, jako jsou židle a postele v tomto plánu by měly být považovány obzvláště bedlivě.
Vlastnosti materiálů pro dětský nábytek

Dětský nábytek se vyrábí z různých materiálů, které mají své přednosti, nedostatky a specifika. Jedním z nejběžnějších materiálů je dřevo. Dřevěný nábytek pro děti se liší – žádné škodlivé látky v ní prostě nejsou obsaženy. Některé druhy dřeva, například bříza – má hypoalergenní vlastnosti, což je výhodou. Pravda, nábytek z masivu stojí za to držet se stranou od vlhkosti a kolísání teploty – v tomto případě to může deformovat. Při správném stejné použití a i. provoz dřevěný nábytek vydrží dlouho a bude udržovat původní vzhled.

MDF – větší možnost rozpočtu materiálu, ze kterého se vyrábí nábytek pro děti. MDF neobsahuje škodlivé látky, jako jsou dřevotřískové desky, a, kromě toho, že váží podstatně méně, že pro dítě může sehrát pozitivní roli. Síla toho materiálu je poměrně vysoká – to může trvat i deset let. O nevýhodách MDF lze přičíst skutečnost, že její „ochranné“ druh nábytku z tohoto materiálu může být poměrně snadno narušen.

V některých případech, například při provozu na chatě, v přírodě, dobrou volbou budou dětské nábytek z plastu. Tento materiál se nebojí vlhkosti, dostatečně robustní, navíc vypadá jasně a atraktivně. Samozřejmě, na úroveň komfortu plast nikdy nedosáhne dřeva, ale jako kompaktní a levný kus nábytku je docela vhodný.

Reklamy